BetBrowne For Greyhound Odds - BetBrowne For Sporting Odds
Home
DERBY BETTING - FEB 2019
DERBY FORM & ANALYSIS - FEB 2019
SIRES -2018/19
OAKS BETTING - FEB 2019
RESULTS 2018-19
WEEKLY BETTING 2018-19
2016/17 92nd NATIONAL MEETING CLONMEL
THE PRICE IS THERE AND WE MEAN IT !
RESULTS 2018-19

COURSING -    September 2018  to February 2019 Season

Week 1

Week 2

Week 3

29 Sept - 30 Sept 2018

6 - 7 October 2018

12 -14 October 2018

KILFLYNN

GLIN

REGIONAL

WESTMEATH UTD

STEPHEN FULLER MEMORIAL CUP

DESMOND CUP

JAMES CURRAN CUP

BELSIZE CUP

Winner: GRANARD BOLT

Winner: WATCHMAN

Winner: TIN MAN

Winner: OZARK WONDER

R Up: FIVE DREAMS

R Up: ALWAYS INTHE RUN

R Up: FRAGGLE ROCK

R Up: WI CAN RIKI

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: SHARE THE DREAM

Winner: LOCHBO STACEY

Winner: KEEP WONDERING  Declared winner

Winner: KILLUCAN POCKET

R Up: COUNT BELLE

R Up: FOXHOLLOW LADY

R Up: LIVING PROOF

R Up: SPITAL JUNIOR

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 RESERVE OAKS TRIAL STAKE

Winner: RUB AND TUG

Winner: GUTS AND GLORY

Winner: BORNBYTHESEA             Declared winner

Winner: COOLARD QUEEN

R Up: KEY LINE

R Up: TILFORD TORNADO

R Up: KIND GEORGE

R Up: ALL INN DISPUTE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

TRADAREE

Winner: BOYS BRIGADE

Winner: BALLYMAC ENYA

Winner: ATLANTIC FOX Declared winner

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: OUR WOODY MAN

R Up: OH WOW

R Up: CENTRAL SUCCESS

Winner: LONE TANK

LISCANNOR

ENNIS-CLARECASTLE

BALLYHEIGUE

R Up: GLENHOUSE ROCK

ALL AGE  CUP

MURPHY & RYAN ALL AGE CUP

WHITE SANDS HOTEL CUP

OAKS TRIAL STAKE

Winner: SORRY NOT SORRY

Winner: PORTOBANUS

Winner: SOULDERN STREET

Winner: DEJA VU

R Up: BOYNEPARK JOSH

R Up: JERU STEEL

R Up: ASHMORE ROCKET

R Up: CRASH REPAIR

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

CASHEL

Winner: SOUTHWIND NELL

Winner: HEARTOFALADY

Winner: SOUTHOFHERE

MORRISSEY CUP

R Up: DARLING DAUGHTER

R Up: SOME TONIC

R Up: SCAREDY PANTS

Winner: BAREFOOT MARINE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: STRAIGHT POKER

Winner: GIBMAHS DREAM

Winner: HOLLYHILL TERESA

Winner: BALLYMAC HUGO  Declared winner

ALL AGE BITCH STAKE

R Up: TROMORA BASIL

R Up: TROMORA FLOSS

R Up: BALLYMAC BINGO

Winner: WILDERNESS QUEEN

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

R Up: SUNFIRE SOLAS

Winner: TROMORA BLISS

Winner: RIHEH WONDER

Winner: HEART OVER MIND

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: MAROON MAID

R Up: FOOTPAD

R Up: BALLYMAC WARDY

Winner: BALLINVEALA TORO

 

 

 

R Up: SKELLIG TOM

 

 

 

OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

Winner: MAGGS FLY

 

 

 

R Up: NO LAUGHING

Week 4

17 -22 October 2018

FERMOY

EDENDERRY

ABBEYDORNEY

LOUGHREA

BALLYARTHUR ALL AGE

DUBLIN COACH ALL AGE

HORGAN CUP

CONNACHT CUP

Winner: BUSINESS YANKEE

Winner: NEEDHAM ROCKET

Winner: LONG JOHN SILVER

Winner: COLOSSAL IMAGE

R Up: BARRACK JACKIE

R Up: ROSSKEEN COLONEL

R Up: BARRACK BRUCE

R Up: SPITAL TYSON

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: MOONRAKER

Winner: RUMOUR HAS IT

Winner: PLEASE MARRY ME

Winner: BEXHILL ANNA

R Up: ASTOUNDING

R Up: VALENTIA STAR

R Up: KNOCKANE GRACIE

R Up: BILLISTOWN JUDY

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: RUSH RUTH

Winner: CRAFTY CUCKOO

Winner: PICTURE HOUSE

Winner: RETURN TICKET

R Up: OUR GIRL ADAJIO

R Up: NOT ACCEPTED

R Up: WINTER ICE

R Up: MOUNTCASHEL RORY

CROHANE & KILLENAULE

RAKES OF MALLOW CUP

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

ALL AGE CUP

Winner: MINGDRUM TANK

Winner: ISTEACHAGUSAMACH

Winner: WESTLIMERICKROSE

Winner: BLUEHILL HEATHER

R Up: WHY TANYARDALFIE

R Up: BIG SIVE

R Up: GADGET VIEW

R Up: ASHMORE DERBY

DERBY TRIAL  STAKE

 

 

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: MADE UP

 

 

Winner: UPTHEMAINROAD

R Up: KNOCKROUR STROKE

 

 

R Up: STEPHENS ENIGMA

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

 

 

OAKS TRIAL STAKE

Winner: KINGSMILL CAT

 

 

Winner: THRUTHECHAIRSHAW

R Up: DARE TOBE BRAVE A

 

 

R Up: MOUNTFINN BINGO

 

 

 

Week 5

26 - 29 October 2018

MILTOWN  MALBAY

BALLINAGAR

THURLES

CASTLEISLAND

ALL AGE CUP

BALLINAGAR CUP

O MEARA CUP

ISLAND CUP

Winner: KILKEALE MAGIC

Winner: BANK OVERDRAFT          Declared winner

Winner: EOIN ABU

Winner: PORTOBANUS

R Up: GRANARD FLASH

R Up: OZARK WONDER

R Up: CRAFTY BASILLICO

R Up: PART EXCHANGE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: DROMOHER GLORY

Winner: SYDNEY MO CARA

Winner: TOEMS MAGIC                Declared winner

Winner: SILENT WONDER

R Up: LINEROAD ZENA

R Up: MOON DOLLY

R Up: SIM

R Up: KILLEACLE JACKIE

DERBY TRIAL  STAKE

RESERVE DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: CLONMORE DROOPY

Winner: WI CAN THERE

Winner: OUTCAST ALONSO B

Winner: CRUYFF

R Up: JERU ASH A

R Up: HEADTOTOE

R Up: SLIPSLIDING

R Up: BEDFORD MAC

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

CHARLEVILLE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: CHEERFUL BLONDE

Winner: LAURINA

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: CHA CHA MATILDA

R Up: BURNPARK MARILYN

R Up: FLAGFIELD HOPE

Winner: BODENS BLANKA

R Up: KILTY CANDY

 

TIPPERARY   &   DIST

R Up: LAIDBACK FIFI

 

 

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

 

Winner: BARNA WONDER

Winner: QUIVERS ANT

 

 

R Up: VILLA MARIA

R Up: GLANMORE DEN

 

 

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

 

 

Winner: MOUNTFINN LINDEN

Winner: HOLLYHILL MOIRA

 

 

R Up: PENELOPE

R Up: BELIEVETOACHIEVE

 

Week 6

30 OCT - 4 NOVEMBER 2018

MITCHELSTOWN

FRESHFORD

TRIM

LIMERICK CITY

OISIN CUP

BILLA PURDON CUP

EAMON GILROY CUP

TREATY CUP

Winner: CUINE EDGE

Winner: ALWAYS INTHE RUN

Winner: MUNIE JOHNEY

Winner: COOGA OCEAN

R Up: GAME PANTHER

R Up: BLUEVIEW TRUMP

R Up: VILLAGE TOMMY

R Up: BAREFOOT MARINE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: GALTEE SNOW

Winner: DRIVE ALONG

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: SHARE THE DREAM

R Up: SULLANE CAMP

R Up: KINGSMILL JAPAN

Winner: LEADING HAND              Declared winner

R Up: SMINKY BLONDE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

R Up: DONARD STAR

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: AGHADOWN LUNA

Winner: KINGSMILL KYOTO

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

Winner: WISE FLASH                 Declared winner

R Up: GOING GOOD

R Up: CHANCEME LIL

Winner: FOOTS LADY

R Up: DRUMTULLA MAGIC

NEW ROSS

NEW ROSS

R Up: LASTCAST

OAKS TRIAL STAKE

CORN ROS MHIC TREOIN

DERBY TRIAL  STAKE

 

Winner: TAILTEANN SPEED

Winner: CITY LINK

Winner: DOWNUNDER WONDER

 

R Up: BOHERLODE LUCKY

R Up: LOYAL LEO

R Up: MULBOY BHUNA

 

 

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

 

 

Winner: SPACE TREND

Winner: JAMAICA BELLE

 

 

R Up: PLEASE MARRY ME

R Up: MOAT WILMA

 

 

Week 7

7 - 12 November 2018

GALWAY & ORANMORE

NENAGH

LISTOWEL

CO CARLOW

ALL AGE BITCH STAKE

SIX TO FIVE CUP

JOHN PRENDIVILLE CUP

CORN CEATHARLACH

Winner: MAD DECISION                        Declared winner

Winner: HERMITAGE HERO

Winner: COBRA COMMANDER

Winner: ROCKANES STEEL

R Up: BALLYMAC ENYA

R Up: DALE BELMONT

R Up: LONE ROCKET

R Up: SYDNEY WISH

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: SOMELITTLERAZOR

Winner: LAKESIDE PEARL

Winner: BLADES OF HONOUR

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: GURTEEN WONDER

R Up: ALLOFTHELIGHTS

R Up: COBRA ANGEL

Winner: BADMINTON BIGBEN

 

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: JIMMYS PROPOSAL

Winner: CRAFTY PERFECTO

Winner: CHANCE ME ALONSO

Winner: MANOR MOAT

OAKS TRIAL STAKE

R Up: SKELLIG WHISPER

R Up: NAVY RACING

R Up: COONEY

Winner: MUNGOS WREN

 

 RESERVE OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

R Up: COSHAIR TINYTOES

 

Winner: BALLYKILDEA OAK

Winner: NEWINN FIFI

 

 

R Up: TENNER FOR CASH

R Up: GARBALLY FIRE

 

 

Week 8

16 - 18 November 2018

CO CAVAN

ARDPATRICK & KILF

BALLYDUFF

CLONMEL & KILSHELLAN

 

DUNGANNON

ALL AGE CUP

AN CORN CAISLEAN

NORTH KERRY CUP

TIPPERARY CUP

 

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: OAKVIEW WAVE

Winner: SHINE A DIAMOND

Winner: WATCHMAN

Winner: THATS MY MAN

 

Winner: BELLINTER KERRY

R Up: LONG JOHN SILVER

R Up: KNOCKROUR LEO

R Up: KYLE STEEL

R Up: BARRACK BRUCE

 

R Up: GOODBYE GIRL

RESERVE DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: GLENFIN

Winner: IM NOT WAITING

Winner: SILENT WONDER

Winner: UNDERSUPERVISION

 

Winner: FLAGFIELD STAR

R Up: WICKLOW MAN

R Up: OOLA STAR

R Up: MYLEENE

R Up: CRAFTY LOCO Withdrawn

 

R Up: MARGAN BIGCHIEF

 OAKS TRIAL STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

 

 OAKS TRIAL STAKE

Winner: WAVE TO DAVE

Winner: ELEGANT WONDER

Winner: SLIPALONG RAZOR

Winner: MOUNTFINN BINGO

 

Winner: COULD BE LUCKY

R Up: MULBOY DIAMOND

R Up: COONEEN TIME

R Up: CRYPTIC HUNTER

R Up: NOT ACCEPTED

 

R Up: COAL OIL JOSIE

 

 

 OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

 

 

Winner: KARASOVA

 

 

 

 

 

R Up: BARROW BINGO

 

 

 

 

Week 9

23 - 25 November 2018

ENNISCORTHY

KILLIMER-KILRUSH

KNOCKGRAFFON

RATHCORMAC

 

RATHKEALE

SLANEY CUP

GILLIGAN McMAHON CUP

KNOCKGRAFFON CUP

JIM HOWARD CUP

 

LIMERICK CUP

Winner: LUKAKU

Winner: GRANARD BOLT            Declared winner

Winner: PARTY WONDER

Winner: LONE ROCKET             Declared winner

 

Winner: BALLYMAC HUGO

R Up: TRACTORMAN

R Up: SWANKY WONDER

R Up: CRESCENT ASH

R Up: LONE TANK

 

R Up: COOGA KING

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

 

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: BANGO LICIOUS

Winner: DROMOHER GLORY

Winner: FOXHOLLOW LADY

Winner: CILL IDE BLISS A

 

Winner: BLADES OF HONOUR         Declared winner

R Up: DELIGHTFUL QUEEN

R Up: HEARTOFALADY

R Up: THE OTHER TESSA

R Up: HOWARETHELADIES

 

R Up: LOVELY GIFT

DERBY TRIAL  STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: DURANGO JOHNNY

Winner: OUTSTANDING LADY

Winner: INCORRUPTIBLEMEN C

Winner: COUNT EGUREN

 

Winner: BALLYMAC BINGO

R Up: SEASIDE DANGER

R Up: GLASHEEN JUDY

R Up: LETTHEM AT IT

R Up: LUXURY GOODS C

 

R Up: JUSTIFY

 OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

 

 OAKS TRIAL STAKE

Winner: STEAM QUEEN

Winner: COLINA SHARPER

Winner: FOXHOLLOW DARKIE

Winner: SCARTVIEW SNIPE

 

Winner: TAILTEANN STEEL

R Up: BRINDLE WOMAN

R Up: CRESTOFAWAVE

R Up: ABBEYSIDE LAURA

R Up: SEASIDE HANNA

 

R Up: BALLYMAC DELLA

 

Week 10

1 - 2 DECEMBER 2018

 

DOON

LIXNAW

EAST  DONEGAL

BANDON & CAREYS CROSS

 

CORN DUN BLEISCE

O'CARROLL -  O'CONNOR CUP

GOLD CUP

CALLANAN CUP

 

Winner: POST GRADUATE

Winner: ROQUEFORT TEDDY

Winner: CENTRAL ROCKER               Declared winner

Winner: BROWNES CROSS

 

R Up: BAMBA WONDER

R Up: SOULDERN STREET

R Up: CENTRAL MAID

R Up: GAME PANTHER

 

 OAKS TRIAL STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

Winner: CARDI BEE

Winner: SOUTHOFHERE

Winner: BUDORE MOAT

Winner: BUSINESS CARD

 

R Up: LETS FLY ROSIE

R Up: MAD DECISION

R Up: PRUDENT CONMAN

R Up: ROCKING MAGIC

 

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: TROMORA BASIL

Winner: DRESDEN VALE

Winner: GO ELLIE

Winner: WYNNIE

 

R Up: QUINTUS DIAS

R Up: SWANKY PAKIE

R Up: FLAGFIELD HOPE

R Up: SALEEN JULIE

 

 

 OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

 

Winner: BREAK THE HABIT

 

 

 

 

R Up: DRESDEN VIEW

 

 

 

Week 11

5  - 9 DECEMBER 2018

 

GLANWORTH

NEWCASTLEWEST

GOREY

RATHDOWNEY

 

Fitzgerald Cup

MUNSTER CUP

ALL AGE CUP

PETE DELANEY CUP

 

Winner: BARRACK JACKIE

Winner: KYLE STEEL

Winner: EXIT STRATEGY

Winner: FIDGET SPINNER

 

R Up: HALF A MOMENT

R Up: COOGA OCEAN

R Up: CLASH CHAINNAIGH

R Up: BAREFOOT MARINE

 

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

 

Winner: ASTOUNDING

Winner: HOWYAMISSUS

Winner: OAKVIEW LEIGH

Winner: BARNA WONDER

 

R Up: COLLA SAM

R Up: BELLINTER KERRY

R Up: OUR JACK FLY B

R Up: LAKESIDE PEARL

 

 OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

Winner: BELIEVETOACHIEVE

Winner: BEXHILL LIAM

Winner: GENTSTOWN MARIA A

Winner: WISEGUY ALLY

 

R Up: MANNEQUIN

R Up: COBRA EXODUS

R Up: COOLPEACH HOLLIE

R Up: ROSSMORE BILLY

 

 

 OAKS TRIAL STAKE

 

 OAKS TRIAL STAKE

 

 

Winner: DOONEEN CATHY

 

Winner: SOUL MUSIC

 

 

R Up: GARBALLY FIRE

 

R Up: SPITAL LACE

 

 

Week 12

12-16 DECEMBER 2018

 

BORRIS IN OSSORY

CAPPOQUIN

DUNGARVAN

OLD KILCULLEN

 

LAOIS CUP

FRAN MANGAN CUP

DEISE CUP

BRENNAN MOLONEY CUP

 

Winner: CHOOSEYOURWEAPON

Winner: UNDERSUPERVISION

Winner: AHAMORE WONDER

Winner: BANGO LICIOUS

 

R Up: FIVE DREAMS

R Up: HONEY SMOKEY

R Up: ELECTRIC MAYHEM

R Up: FREESTONE HILL

 

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

TROY ELECTRICAL PUPPY

 

Winner: MULBOY BHUNA B

Winner: MOONVEEN SPARKLE

Winner: PLEASE HARRY

Winner: HEART OVER MIND

 

R Up: BLUE HOPE

R Up: CLON FAIRY

R Up: CARROWKEAL MARTY

R Up: GIBMAHS DREAM

 

RESERVE OAKS TS

 OAKS TRIAL STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

Winner: CAOIMHE SAID

Winner: QUARRYMOUNT KIM

Winner: SAMSARA

Winner: BOYNESIDE BUSTER

 

R Up: LONE SONIC

R Up: LONE BOMB

R Up: SMINKY STAR

R Up: PETTY OFFICER

 

WESTPORT

RESERVE DERBY TS

CASTLETOWN

 OAKS TRIAL STAKE

 

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: GREYFORT RORY

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: TRY AND TRYAGAIN

 

Winner: ANNUAL CRAFT

R Up: ATLANTIC TORNADO

Winner: NAVY RACING

R Up: COOLARD QUEEN

 

R Up: CRAFTY LOCO

 

R Up: FINE PROSPECT

 

 

 OAKS TRIAL STAKE

 

 OAKS TRIAL STAKE

 

 

Winner: LIGHTS DOWN LOW

 

Winner: CATCH KAZURI

 

 

R Up: CLEONADHS CHOICE

 

R Up: TROMORA FLOSS

 

 

 

Week 13 / 14

22  DECEMBER 2018  TO 1 JANUARY 2019

 

NORTH KILKENNY

FETHARD OPEN

MOONCOIN

DUNDALK

 

WALSH CUP

DENROSS ENGINEERING CUP

ALL AGE CUP

DERBY TRIAL  STAKE

 

Winner: COBRA COMMANDER

Winner: BATTSTREET BINGO

Winner: GRANARD FLASH

Winner: SCUBA STEVE

 

R Up: LONG JOHN SILVER

R Up: RHUTA BEAUTY

R Up: FRAGGLE ROCK

R Up: DONARD STAR

 

ALL AGE BITCH STAKE

ROSEBERRY  OPEN

ALL AGE BITCH STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: SYDNEY WISH

PADDY DONNELLY CUP

Winner: CLASH CHAINNAIGH

Winner: IRONHILL LADY

 

R Up: GENTSTOWN

Winner: ROMANTIC BELLE

R Up: KEEP WONDERING

R Up: AUBRIETA

 

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: ALEX JAYJAY

DERBY TRIAL  STAKE

CORN CUCHULLAIN

 

Winner: NEEDHAM OUGHAM

PAUL CORRIGAN MEMORIAL

Winner: STEADY FERGUS

Winner: DARLING DAUGHTER

 

R Up: MASTERCLASS

Winner: TOM BO BLACK

R Up: ACTIVATED

R Up: MEENAGH MASTER

 

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

R Up: CALIOKIE

 OAKS TRIAL STAKE

BALBRIGGAN

 

Winner: HATTONS GRACE

 

Winner: KINGSMILL CAT

DERBY TRIAL  STAKE

 

R Up: KINGCORMAC KAY

 

R Up: MARSHALS AMELIA

Winner: HOLLYHILL MILEY

 

CORK

CO  KERRY

CHAMPION PUPPY

R Up: WICKLOW MAN

 

CORK CUP

KINGDOM CUP

Winner: BOYS BRIGADE

 OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: ONLINESEARCH

Winner: BALLYMAC MEENA

R Up: CRAFTY CUCKOO

Winner: HAVEANICEDAY

 

R Up: BRISTOL COLLA

R Up: LONE ROCKET

BORRISOLEIGH

R Up: GLENHILL SNOWEY

 

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

HITCHIN POST CUP

ALL AGE BITCH STAKE

 

Winner: SKELLIG SKINNER

Winner: NEVER A LIE

Winner: SHINE A DIAMOND

Winner: BILLISTOWN JUDY

 

R Up: LOCHBO TOSS

R Up: CRYPTIC HUNTER

R Up: BAGSY THE FRONT

R Up: ALL LAID BACK

 

RESERVE OAKS TS

 OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

ABBEYFEALE

 

Winner: YANKEE WONDER

Winner: MANNEQUIN

Winner: SMOKEY HARVEY

DERBY TRIAL  STAKE

 

R Up: ROCKET HERO

R Up: OUR GIRL ADAJIO

R Up: PUMPKIN TOMMYKAY A

Winner: BALLYMAC WHISPER

 

ROSCOMMON

EAST  DONEGAL

 OAKS TRIAL STAKE

R Up: MAN IN MOTION

 

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: GO JETTER

 OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: ITSTHEONLYWAY

Winner: BELLINTER KERRY

R Up: SCARTVIEW SNIPE

Winner: SALEEN JULIE

 

R Up: SE MO GLAOCH

R Up: CENTRAL MAID

GALBALLY

R Up: KILTY CANDY

 

 OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

RUSSELL CUP

CORN NA FEILE ALL AGE

 

Winner: CORNAFLINN RED

Winner: IMPACT FACTOR

Winner: AHAMORE ROB

Winner: SILENT WONDER

 

R Up: FLAGFIELD HOPE

R Up: MAMBONUMBERFIVE

R Up: BANG HEAD HERE

R Up: KYLE STEEL

 

WEXFORD

 OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

CORN NA FEILE DERBY

 

LOCH GARMAN CUP

Winner: ASHTOWN ADI

Winner: GLANMORE DEN

Winner: PICTURE HOUSE

 

Winner: EXIT STRATEGY

R Up: BROOKWOOD CAROL

R Up: BELATED SPIRIT

R Up: BALLINVEALA TORO

 

R Up: LUKAKU

JAMES MAGEE CUP

 OAKS TRIAL STAKE

CORN NA FEILE OAKS

 

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: ASKCHARLESOLIVER

Winner: ALVOR

Winner: NEWINN FIFI

 

Winner: SEASIDE DANGER

R Up: MUNIE JOHNEY Withdrawn

R Up: GARBALLY FIRE

R Up: CRAFTY PERFECTO

 

R Up: DILLROCK RAPPER

 

 

 

 

 OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

 

Winner: STILL AMAZING

 

 

 

 

R Up: JULIETES ROCKET

 

 

 

 

 

Week  15 /16

4  JANUARY  - 13 JANUARY 2019

 

MILLSTREET

TEMPLETUOHY

DROMINA  OPEN

BALLYMENA

 

NORTH CORK CUP

PREMIER CUP

DAN O'CONNELL TROPHY

ULSTER CUP

 

Winner: COLOSSAL IMAGE

Winner: AHAMORE WONDER

Winner: KNOCKROUR LEO

Winner: LONG JOHN SILVER

 

R Up: QUIVERS ANT

R Up: SOULDERN STREET W/drawn

R Up: MALA ABU

R Up: MOON DOLLY

 

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DAN BRENNA INTER CLUB

DERBY TRIAL  STAKE

 

Winner: CLEVER JACK

Winner: BLADES OF HONOUR

Winner: MISSOURI WOOD

Winner: HUNTINGTOWN

 

R Up: BUSINESS WONDER

R Up: LAKESIDE PEARL

R Up: COOLEEN BLUE

R Up: NO BREAD ROLLS

 

 OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

BILL HAYES TROPHY

 OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: BALLYMAC ISMAY

Winner: CRESTOFAWAVE

Winner: DIRTY DIESEL

Winner: PERSONAL OPINION

 

R Up: DUARIGLE DORRIS

R Up: BLAKEMOUNT ATOM B

R Up: HOPE AND DREAMS

R Up: FLAGFIELD HOPE

 

MILFORD   OPEN

 OAKS TRIAL STAKE

CLONAKILTY

SEVENHOUSES

 

O'GORMAN CUP

Winner: MAGICAL HANNAH

ALL AGE CUP

SEAMUS HUGHES MEMORIAL CUP

 

Winner: ROVERS ROCKY

R Up: COOGA LADY

Winner: BRISTOL COLLA

Winner: MINGDRUM TANK

 

R Up: FIRE AND FUREY

 

R Up: CUINE DUSTY

R Up: CHOOSEYOURWEAPON

 

KILCREEVIN/BALLYMOTE

TUBBERCURRY

DERBY TRIAL  STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

 

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: BIG HERO

Winner: BALLINAKILL GAGA

 

Winner: COONEY

Winner: YIPPEE ASSASSIN

R Up: CRAFTY LOCO

R Up: MAROON MAID

 

R Up: MAN IN MOTION

R Up: MARGAN BIGCHIEF

 OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

 

 OAKS TRIAL STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

Winner: RUSHVIEW GOLD

Winner: NEEDHAM SHELBY

 

Winner: CENTRAL SUCCESS

Winner: GAISCE BUI

R Up: MOUNTAIN STYLE

R Up: BALLYMAC MAFI

 

R Up: SKELLIG PRINCESS

R Up: ALONSO LIVE

 

 

 

WATERFORD

 

 

ALL AGE BITCH STAKE

 OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TS

 

 

Winner: HEARTOFALADY

Winner: GADGET VALE

Winner: SLAN ABHAILE

 

 

R Up: KEEP WONDERING

R Up: RECKLESS GIRL

R Up: BANBA LAS VEGAS

 

 

 

WEEK 17

16 JANUARY  - 17 JANUARY 2019

 

MACROOM

 

CASTLE HOTEL ALL AGE

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

 

 

Winner: SHINE A DIAMOND

Winner: SMINKY STAR

Winner: FINE FAWN

 

 

R Up: GENTLEMAN GER

R Up: OUR GIRL ADAJIO

R Up: MYSTERY LEADER

 

 

DROMINA  OPEN

 

Dan O Connell Trophy

Dan Brennan Inter Club

Bill Hayes Trophy

 

 

Winner: KNOCKROUR LEO

Winner: MISSOURI WOOD

Winner: DIRTY DIESEL

 

 

R Up: MALA ABU

R Up: COOLEEN BLUE

R Up: HOPE AND DREAMS

 

 

 



Home DERBY BETTING - FEB 2019DERBY FORM & ANALYSIS - FEB 2019SIRES -2018/19OAKS BETTING - FEB 2019RESULTS 2018-19WEEKLY BETTING 2018-192016/17 92nd NATIONAL MEETING CLONMEL