BetBrowne For Greyhound Odds - BetBrowne For Sporting Odds
Home
IRISH CUP 2018
PATSY BYRNE SELECT BITCH STAKE
WOODLANDS HOUSE HOTEL IRISH PURSE & EARL OF DUNRAVEN PUPPY STAKE
KYLE INVITATIONAL WORKING MEMBERS & BILL CHAWKE IRISH PLATE
DERBY BETTING
OAKS BETTING
RESULTS & BETTING TO DATE
2016/17 92nd NATIONAL MEETING CLONMEL
THE PRICE IS THERE AND WE MEAN IT !
RESULTS & BETTING TO DATE

Week 1

Week 2

Week 3

29 Sept - 1 October 2017

6 - 8 October 2017

13 -15 October 2017

KILFLYNN

GLIN

REGIONAL

WESTMEATH UTD

FULLER MEMORIAL CUP

DESMOND CUP

JAMES CURRAN CUP

BELSIZE CUP

Winner: BAREFOOT MARINE

Winner: PORTANE ASH

Winner: SHAUNANNE TIGER

Winner: REIKERS ISLAND

R Up: KYLE MOZART Withdrawn

R Up: WISEGUY MARK

R Up: JAMESS TREASURE

R Up: BLADE RUNNER

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: NICKIES BETTY

Winner: BEXHILL ANNA

Winner: TOUCH OF CLASS

Winner: FINGAL SALMON

R Up: IBEROSTAR

R Up: PUMPKIN ABBIE

R Up: GADGET EOIN

R Up: ACT OF KINDNESS

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: BALLYMAC MEENA

Winner: NEEDHAM ROCKET

Winner: GRANARD FLASH

Winner: ELEGANT DAME

R Up: AMYS HERO

R Up: SWANKY WONDER

R Up: BEDFORD WONDER

R Up: COSHAIR MAGPIE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

TRADAREE

Winner: BARRACK BRUCE

Winner: SILENT WONDER

Winner: BALLYBEG HANNA

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: WISEGUY SAM

R Up: HOMESTEAD MODEL

R Up: CILL IDE BLISS

Winner: TIN MAN

LISCANNOR

ENNIS-CLARECASTLE

BALLYHEIGUE

R Up: LONE POWER

McDONAGH MEMORIAL CUP

ALL AGE CUP

WHITE SANDS HOTEL CUP

OAKS TRIAL STAKE

Winner: BOYNEPARK JOSH

Winner: BALLYGLEN DUKE

Winner: DOMAIN KING

Winner: MANLEY FLIGHT

R Up: WESTLIMERICKHERO

R Up: WILDERNESS BUDDY

R Up: CUTTING EDGE

R Up: SHES OUR DIVA

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

CASHEL

Winner: GRIPWELL NANCY

Winner: LEGALLY BRINDLE

Winner: DAYDREAM LADY

MORRISSEY CUP

R Up: GO ON MAVIS

R Up: DELIGHTFUL LOLA

R Up: COUNT BELLE

Winner: BALLINVEALA YOLO

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: NEWINN OAK

Winner: CRESCENT ASH

Winner: CENTRAL GLAMOUR

Winner: BALLYMAC BILLY

ALL AGE BITCH STAKE

R Up: SORRY NOT SORRY

R Up: GOONOUDAT

R Up: MAYFIELD

Winner: DICKS BIMBO

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

R Up: TULLAMOY NELL

Winner: MAGPIE DELIGHT

Winner: RIGHT ABOUT THAT

Winner: WISEGUY NORA

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: TWO GINGERS

R Up: SWEATING BUCKETS

R Up: BALLYDUFF MODEL

Winner: OUTOFTHESHADOW

 

 

 

R Up: PART EXCHANGE

 

 

 

OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

Winner: PLEASE BABE

 

 

 

R Up: MYTHICAL MAGIC

Week 4

18 -22 October 2017

CROHANE & KILLENAULE

LOUGHREA

ABBEYDORNEY

EDENDERRY

SLIEVENAMON CUP

CONNACHT CUP

HORGAN CUP

ALL AGE CUP

Winner: KINGSMILL JASPER

Winner: DO IT BARNEY

Winner: FLOATING VICTOR

Winner: BALLYGERALD BUZZ

R Up: CHOOSEYOURWEAPON

R Up: HEART O GREYACRE

R Up: KERRY SUPREME

R Up: ASHMORE ROCKET

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: CRACKING PRIM

Winner: DO IT CHUBBYS

Winner: STRAIGHTLEGS

Winner: WATCHMAN

R Up: KINGSMILL ARIEL

R Up: SATRIANI

R Up: OILEAN CAILIN

R Up: THEM TWO THERE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: CROHANE HILLTOP

Winner: OAKVIEW WAVE

Winner: GRANARD BREEZE

Winner: MAD DECISION

R Up: ALWAYS INTHE RUN

R Up: BUNNOW KAUTO

R Up: FLOATING ROKSTAR

R Up: PARTYS ON ME

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

FERMOY

Winner: BLUEHILL HEATHER

Winner: BLADES OF HONOUR

Winner: BROWNES CROSS

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: TOO DELICIOUS

R Up: FLOW ON SILVER

R Up: DRESDEN GOLD

Winner: ZIZU

 

 

 

R Up: LASTLOOKOUT

 

 

 

OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

Winner: THREE PADDYS

 

 

 

R Up: CRAFTY TAMACO

Week 5

25 - 30 October 2017

MALLOW

CHARLEVILLE

THURLES

CASTLEISLAND

RAKES OF MALLOW CUP

JOHN LEAHY CUP

O MEARA CUP

ISLAND CUP

Winner: OLDFRIENDSRBEST

Winner: KILKILLOGUE

Winner: COOGA OCEAN

Winner: BLADES OF FIRE

R Up: AGHADOWN PEACHES

R Up: ACRES BOB

R Up: TALL TALES

R Up: KYLE MOZART

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: HILIGHT WARRIOR

Winner: DAYDREAM LADY BYE

Winner: BLASTOFF BINGO                 Declared winner

Winner: BLUEBIRD WAKEY

R Up: GRANARD BOLT

R Up: No semi final top half

R Up: TIME DOWN          Withdrawn

R Up: AMYS JACKPOT

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: PRIORY JESS

Winner: BARROW GEORGE

Winner: GOODBYE GIRL

Winner: KYLE STEEL

R Up: GILDED CLOUD

R Up: LONE POWER

R Up: SMOKEY FAYE

R Up: SORRY NOT SORRY

MILTOWN  MALBAY

OAKS TRIAL STAKE

TIPPERARY   &   DIST

OAKS TRIAL STAKE

ALL AGE CUP

Winner: NOTHING FANCY A

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: FRANKIES CALL

Winner: CHICAGO SHUFFLE        Declared winner

R Up: WISH AND HOPE

Winner: LAURDELLA DANI

R Up: SOUTHOFHERE

R Up: TACTICAL BATTLE                  Withdrawn

BALLINAGAR

R Up: OUR WONDER GIRL

 

ALL AGE BITCH STAKE

BALLINAGAR CUP

RESERVE OAKS TS

 

Winner: MOORSTOWN DIANE

Winner: FOR THE PARISH

Winner: STRAND ROAD

 

R Up: SKELLIG JEWEL

R Up: COSHAIR OGGIE

R Up: DISSHIPHASSAILED A

 

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

 

 

Winner: CLAREABBEY FLYER

Winner: OUGHAM HONEY

 

 

R Up: ASTHECROWFLIES A

R Up: WHISTUPSHECOMING

 

 

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

 

Winner: JUNCTION JILL A

Winner: BOYNESIDE SWIFT A

 

 

R Up: TRUELY

R Up: PAY UP MOTHER

 

 

 

OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

Winner: FLAGFIELD ALONSO

 

 

 

R Up: COSHAIR ROSE

 

 

 

Week 6

2 - 5 November 2017

FRESHFORD

LIMERICK CITY

NEW ROSS

TRIM

PURDON CUP

TREATY CUP

CORN ROS MHIC TREOIN

EAMON GILROY CUP

Winner: KYLE ALEX

Winner: BAREFOOT MARINE

Winner: BALLARUE KYLE

Winner: RAISE A FLAG

R Up: GO USAIN GO

R Up: OILEAN KYLE

R Up: HILARK JAMES

R Up: COLOSSAL RANGER

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: RAPID RESPONSE

Winner: TREE TOP KERRY

Winner: KINGSMILL ARIEL

Winner: FINN DANCER

R Up: KILLIMOR JAYFKAY

R Up: TRUPPONYBIT

R Up: BABES COTTAGE

R Up: ROES BANK

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: WISEGUY NORA

Winner: KYLE VIVALDI

Winner: MASTEROFDISASTER

Winner: BLUEVIEW TRUMP

R Up: SPITAL DIAMOND

R Up: SOMELITTLEDUKE

R Up: MULBOY MAGICIAN

R Up: URKER OZZIE

 

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: SHARE THE DREAM

Winner: SPACE TREND

Winner: PARAMADDAN DREAM

 

R Up: FIRE HEIGHT DOVE

R Up: BLUEBELL JILL

R Up: CU MOR GRAINNE

 

Week 7

8 - 12 November 2017

GALWAY & ORANMORE

CAPPOQUIN

NENAGH

CO CARLOW

ALL AGE BITCH STAKE

FRAN MANGAN ALL AGE

SIX TO FIVE CUP

CORN CEATHARLACH

Winner: BEXHILL ANNA

Winner: SAFE WONDER

Winner: KILKILLOGUE

Winner: ROSSKEEN COLONEL

R Up: CRAFTY CASTANO

R Up: NORFOLK ROCKY

R Up: DROMTULLABEG

R Up: TELLMEMORELIES

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: SILENT WHISPER

Winner: GRIPWELL NANCY

Winner: LEGALLY BRINDLE

Winner: TOUCH OF CLASS

R Up: ROJO

R Up: IBEROSTAR

R Up: DARLING DAUGHTER

R Up: TOWN SHADOW

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: OHTHERENELLIE

Winner: SOUTHWIND NELL

Winner: WI CAN SCURRY

Winner: ASHMORE DERBY

R Up: VILLA MARIA

R Up: LOOKOUT RING

R Up: OUGHAM WONDER

R Up: DALE ARROGATE

WATERFORD

RESERVE DERBY TS

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: CREGGANE MAGIC

Winner: BALLYMEELISHNELL

Winner: HERES LUCY

Winner: WOODLANDS ROISIN

R Up: GOODBYE VENICE

R Up: ALMOST PERFECT

R Up: MUNGOS CUTLET

R Up: CRAFTY BAMBINO

 

 

 

RESERVE DERBY TS

 

 

 

Winner: HONEY SMOKEY

 

 

 

R Up: WHY TANYARDALFIE

 

 

 

 

Week 8

17 - 19 November 2017

DUNGANNON

CO  CAVAN

OLD  KILCULLEN

ARDPATRICK & KIL

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE CUP

JE BRENNAN CUP

AN CORN CAISLEAN

Winner: ROES BANK

Winner: CENTRAL FRONTIER

Winner: NOIRS TIME

Winner: GOLD DUKE

R Up: DO IT CHUBBYS

R Up: KILLUCAN RALPH

R Up: WI CAN RIKI

R Up: COOGA OCEAN

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: BILLISTOWN JUDY

Winner: LONG JOHN SILVER

Winner: COOGA GAMBLE

Winner: FRAGGLE ROCK

R Up: MULBOY NELLY

R Up: DALE BELMONT

R Up: OOLA PRINCE

R Up: SAMCO

RESERVE DERBY TS

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: FIDGET SPINNER

Winner: BELLINTER KERRY

Winner: GRAIGUES LEGACY

Winner: BANKERS HILL

R Up: DO IT ASHMORE

R Up: HOLLYHILL SALLY

R Up: MAGGIE SO JUICY

R Up: ABBEYGLEN HAWK

CLONMEL & KILSHEELAN

BALLYDUFF

TIPPERARY Cup

DERBY TRIAL  STAKE

NORTH KERRY CUP

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: CHICAGO SHUFFLE

Winner: CLON EAGLE

Winner: KYLE MOZART

Winner: LONE ROCKET

R Up: WISEGUY MARK

R Up: MOUNTAIN HOLLY

R Up: KERRY ABU

R Up: CILL IDE WONDER

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: DICKS BIMBO

Winner: CILL IDE BLISS

Winner: WHITEHAIRED MARY

Winner: BRIDEWELL KIT

R Up: AGHADOWN PEACHES

R Up: MYLEENE

R Up: STRAIGHTLEGS

R Up: ALLOWDALE FAIRY

 

Week 9

22 - 26 November 2017

LISTOWEL

KNOCKGRAFFON

ENNISCORTHY

BALBRIGGAN

JOHN PRENDEVILLE CUP

KNOCKGRAFFON CUP

SLANEY CUP

CLONARD CUP

Winner: DOMAIN KING

Winner: SKELLIG SHANE

Winner: JAMESS TREASURE

Winner: WINTER WISH

R Up: NEEDHAM EOIN

R Up: BALLYGERALD BUZZ

R Up: KILLACKEY

R Up: FIGURE OF SPEECH

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: GADGET QUEEN

Winner: GADGET EOIN

Winner: WILDERNESS QUEEN

Winner: KILLUCAN ROSE

R Up: BABES COTTAGE

R Up: TRY COLOUR

R Up: QUEEN DENISE

R Up: FINN DANCER

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: MAYFIELD

Winner: PART EXCHANGE

Winner: SORRY NOT SORRY

Winner: CRAFTY SORDO

R Up: COUNT UGARTE

R Up: NEEDHAM YIPPEE

R Up: COBRA COMMANDER

R Up: MILL POND

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

Winner: GONE TO TOWN

Winner: THE OTHER TESSA

Winner: COBRA ANGEL

Winner: GINGERBREAD DUKE

R Up: PLEASE MARRY ME

R Up: SMOKEY FAYE

R Up: ASHWOOD TIMBER

R Up: GORTMELIA BUZZ

RATHCORMAC

RATHKEALE

KILLIMER/KILRUSH

 

JIM HOWARD CUP

LIMERICK CUP

GILLIGAN McMAHON CUP

 

Winner: OLDFRIENDSRBEST

Winner: BLADES OF FIRE

Winner: FLOATING VICTOR

 

R Up: AN TEAN MOR

R Up: WINTER STREAK

R Up: LARCHILL RANGER

 

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

 

Winner: SCARTVIEW ABU

Winner: DUARIGLE DEBBIE

Winner: NOMORE LILLY

 

R Up: TRUPPONYBIT

R Up: SHES WITH US

R Up: OUT OF ACES

 

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: TOUCHSTONE

Winner: PORTOBANUS

Winner: ALLOFTHELIGHTS

 

R Up: SKELLIG TANK

R Up: RATHFORT WONDER

R Up: BRESKA HI LIGHT

 

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

 

Winner: SMINKY BLONDE

Winner: COULD BE QUEEN

Winner: TREATUINCHAWKES

 

R Up: WISH AND HOPE

R Up: COUNT TONDONIA

R Up: LARCHILL DUKE

 

 

Week 10

2 - 3 DECEMBER  2017

LIXNAW

JOHNSTOWN & URL

DOON

BANDON & CAREYS X

O'CARROLL O'CONNOR CUP

PADDY DOYLE CUP

ALL AGE CUP

CALLANAN CUP

Winner: KERRY SUPREME

Winner: REIKERS ISLAND

Winner: WI CAN RIKI

Winner: BALLYMAC MOTOWN

R Up: KYLE ALEX

R Up: ASHMORE ROCKET

R Up: No Other Finalist

R Up: DOWNTON PLUTO

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: IBEROSTAR

Winner: TRILLAINMINELLA

Winner: GRACES BELLE

Winner: CITY LINK

R Up: KILCASTLE FIVE

R Up: KINGSMILL ARIEL

R Up: LUCALA

R Up: OPTIMISTIC JACK

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TS

RESERVE OAKS TS

Winner: AMAZING STYLE

Winner: ALONSO BLONDE

Winner: CANDIED PEEL

Winner: CHETWYND BELLE

R Up: FLOATING ROKSTAR

R Up: HOWS TESS

R Up: FLAMING SPEAR

R Up: SEASIDE KIZZY

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TS

 

 

Winner: KILLEACLE JACKIE

Winner: GRAIGUES HEYDAY

 

 

R Up: DUARIGLE CLASS

R Up: MAINLINER AGAIN

 

 

EAST  DONEGAL

 

GOLD CUP

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: LONGWAY HOME

Winner: BUDORE LEG

Winner: FOXHOLLOW LADY

 

R Up: FOR THE PARISH

R Up: CITY EXPERT

R Up: CENTRAL MAID

 

Week 11

6 - 10  DECEMBER  2017

GLANWORTH

NEWCASTLE

RATHDOWNEY

GOREY

FITZGERALD CUP

MUNSTER CUP

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE CUP

Winner: DRIVE ON SMOKEY

Winner: CALLURA SONIC

Winner: BALLARUE EAGLE

Winner: KINGSMILL JASPER

R Up: TANXAMILL

R Up: HALF THE ODDS

R Up: DALE ARROGATE

R Up: BALLARUE KYLE

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: GRANARD BOLT

Winner: BEXHILL ANNA

Winner: TREE TOP ABBIE

Winner: SKELLIG HONEY

R Up: CONAS ATA TU

R Up: MUNGOS SPARROW

R Up: COSHAIR MAGICAL

R Up: SUNFIRE SOLAS

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: SHES OUR DIVA

Winner: BEDFORD RAMBLER

 

Winner: MEENAGH MASTER

R Up: CHETWYND DIANE

R Up: ITS NO WONDER

 

R Up: CLASH BRUNO

 

OAKS TRIAL STAKE

 

RESERVE OAKS TS

 

Winner: BAREFOOT MAGIC

 

Winner: GENTSTOWN

 

R Up: MUNGOS HOPE

 

R Up: GRIPWELL ROSE

 

Week 12

13 - 17  DECEMBER  2017

BORRIS IN OSSORY

DUNGARVAN

WESTPORT

NORTH KILKENNY

LAOIS CUP

DEISE CUP

DERBY TRIAL  STAKE

WALSH CUP

Winner: EOIN ABU

Winner: EARL OF CLARE

Winner: FAHA RAZOR A

Winner: SHANBALLA JOE

R Up: COLINA HAWAII

R Up: SAFE WONDER Withdrawn

R Up: OOLA PRINCE

R Up: CASE DISMISSED

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: THATS MY MAN

Winner: SHINE A DIAMOND

Winner: BRESKA HI LIGHT

Winner: WIN OR ELSE

R Up: MOANROE WONDER

R Up: ROJO

R Up: CRAFTY TAMACO

R Up: BARNA WONDER

RESERVE OAKS TS

OAKS TRIAL STAKE

CASTLETOWNGEOGHEGAN

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: MULBOY NELLY

Winner: PLEASE MARRY ME

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: COBRA COMMANDER

R Up: WE HAVE MARIE

R Up: HOWYAMISSUS

Winner: DALE BELMONT

R Up: TACTICAL MOVE

 

 

R Up: LAWLEE FOUR

OAKS TRIAL STAKE

 

 

OAKS TRIAL STAKE

Winner: PARTYS ON ME

 

 

Winner: SYDNEY MO CARA

R Up: HEARTOFALADY

 

 

R Up: LOYAL LABAMBA

 

 

Week 13

25 - 29  DECEMBER  2017

ROSEBERRY OPEN

MOONCOIN

BORRISOLEIGH

DUNDALK

DONNELLY MEMORIAL CUP

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

CORN CUCHULLAIN

Winner: KILLAHASMICKGER

Winner: ALWAYS INTHE RUN

Winner: GOODBYE VENICE

Winner: BLUEVIEW TRUMP

R Up: RIDGEMOUNT HOPE

R Up: GRAIGUES HEYDAY

R Up: RIGHT ABOUT THAT

R Up: BINGO BONUS

FRIENDS OF ROSEBERRY STAKE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: WILLIE WAG

Winner: KEEP WONDERING

Winner: KILLIMOR BELLE

Winner: HYDEPARK BINGO

R Up: DUSKY DIVA

R Up: MUNGOS CUTLET

R Up: LONGTIMEAMBITION

R Up: COMRADE CUTLET

ROSCOMMON

CHAMPION PUPPY STAKE

HITCHIN POST CUP

RESERVE OAKS TS

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: BLUEHILL HEATHER

Winner: WI CAN RIKI

Winner: BENEFIT BIDDY

Winner: YOU AMAZE ME

R Up: MASTEROFDISASTER

R Up: KILKILLOGUE

R Up: BALLYORAN MORA

R Up: SPITAL TYSON

ALL AGE BITCH

COUNTY CLARE

ABBEYFEALE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: NEWINN ROSE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

CORN NA FEILE ALL AGE

Winner: SYDNEY WISH

R Up: NOIRS TIME

Winner: KNOCKDERK FLYER

Winner: BLADES OF FIRE

R Up: NEWINN YAYA

 

R Up: STOPATTHESHOP

R Up: STRAIGHTLEGS

CORK

SOUTH KERRY

OAKS TRIAL STAKE

CORN NA FEILE DERBY

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: HEARTBEAT

Winner: SILENT WHISPER

Winner: FINE OLD CHAP

Winner: SAM JOHN JAMES

R Up: ELEVATION

R Up: OUTOFTHESHADOW

R Up: CARROWKEAL BOLT

R Up: SOULDERN STREET

SOUTH CLARE CUP

CORN NA FEILE OAKS

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

Winner: BRESKA DIAMOND

Winner: GRAIGUES LEGACY

Winner: ABBEYGLEN HAWK

Winner: KNOCKANE GRACIE

R Up: SCATTERY ALONSO Withdrawn

R Up: CILL IDE BLISS

R Up: CLON FAIRY

R Up: BEAUTIFUL ANGEL

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

CORK CUP

KINGDOM CUP

Winner: TREE TOP KERRY

Winner: COOLAVANNY JUNO

Winner: SET SAIL

Winner: SKELLIG SHANE

R Up: JUMEIRAH GLORY

R Up: DREAM OF SPRING

R Up: TELLMEMORELIES

R Up: TRILLAINMINELLA

WEXFORD

OAKS TRIAL STAKE

JACK RYAN MEMORIAL

EAST DONEGAL

LOCH GARMAN CUP

Winner: HOWS MRS FOLEY

Winner: CARROWKEAL VALE

JAMES MAGEE CUP

Winner: TRACTORMAN

R Up: EMPHATIC

R Up: GAYTIME MARTY

Winner: LONGWAY HOME

R Up: JANEYS FAWN BOY

FETHARD OPEN

GALBALLY

R Up: CENTRAL PREACHER

ALL AGE BITCH STAKE

DENROSS ENGINEERING CUP

RUSSELL CUP

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: KINGSMILL ARIEL

Winner: KILLACOLLA RIO

Winner: DICKS BIMBO

Winner: DO IT CHUBBYS

R Up: QUEEN DENISE

R Up: AMELIES MILLY

R Up: CUINE EDGE

R Up: BARBICAN DICE

DERBY TRIAL  STAKE

INTER CLUB STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: STEADY RISE

Winner: DE BUSHWACKER

Winner: HALF A MOMENT

Winner: CENTRAL ROCKER

R Up: HONEY SMOKEY

R Up: OUR MAN PATSY

R Up: HOWARETHEBOYS

R Up: MOORSTOWN MATHEA

OAKS TRIAL STAKE

 

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE OAKS TS

Winner: YIPPEE LILLY

 

Winner: BAREFOOT MAGIC

Winner: CENTRAL MAID

R Up: MOONVEEN SPARKLE

 

R Up: PRIORY JESS

R Up: BOUNTY KAY

 

 

Week 14

5 - 7  JANUARY 2018

MILLSTREET

TEMPLETUOHY

MILFORD  OPEN

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

PREMIER CUP

O\'GORMAN CUP

Winner: SPIN THE WHIP

Winner: AHAMORE WONDER

Winner: BALLYGERALD BUZZ

Winner: MAIDRIN A RUA

R Up: KILLIMOR JAYFKAY

R Up: MOANROE WONDER Withdrawn

R Up: SHANBALLA JOE

R Up: RATTLESNAKEANNY

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

CHAMPION BITCH STAKE

 

Winner: SCAREDY PANTS Res C

Winner: LOYAL LABAMBA

Winner: BABES COTTAGE

 

R Up: COUNT TONDONIA

R Up: WHISTLING

R Up: SKELLIG HONEY

 

BILL GUINEY NORTH CORK CUP

 

 

 

Winner: TREE TOP KERRY

 

 

 

R Up: NICKIES MATTIE Withdrawn

 

 

 

 

Week 15

12 - 14  JANUARY 2018

CLONAKILTY

BALLYMENA

KILCREEVIN/BALLYMOTE

SEVENHOUSES

ALL AGE CUP

ULSTER CUP

DERBY TRIAL  STAKE

SEAMUS HUGHES CUP

Winner: AGHADOWN PEACHES

Winner: KYLE ALEX

Winner: ROQUEFORT TEDDY

Winner: TOUCH OF CLASS  Declared Winner

R Up: KERRY SUPREME

R Up: HAM AND INCH

R Up: BUNNOW KAUTO

R Up: CHOOSEYOURWEAPON

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: MINGDRUM TANK

Winner: DERRAMORE CHICK

Winner: SOUTHOFHERE

Winner: HOWYAMISSUS

R Up: CRAFTY DESTINO

R Up: FINN DANCER

R Up: MOODY BLUES

R Up: CARPE DIEM

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

TUBBERCURRY

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

Winner: ANTONIA

Winner: NEEDHAM YIPPEE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: BYRON

R Up: WHATWOULDYOUDO

R Up: MUNIE JOHNEY

Winner: BAGSY THE FRONT

R Up: SAMCO

 

OAKS TRIAL STAKE

R Up: LUKAKU

DROMINA  OPEN

 

Winner: BEXHILL GIGI            Declared Winner

OAKS TRIAL STAKE

DAN BRENNAN MEMORIAL

 

R Up: MYLEENE

Winner: SOME TONIC

Winner: KNOCKROUR STORM

 

 

R Up: MOONVEEN SPARKLE A

R Up: NOW BOBBY

 

 

 

DAN O\'CONNELL TROPHY

 

 

 

Winner: BALLINVEALA JODY

 

 

 

R Up: CREGGANE TOM

 

Week 16

17 - 21  JANUARY 2018

MACROOM

ALL AGE CUP

Winner: ASKCHARLESOLIVER

R Up: RUSSMUR EVENT

OAKS TRIAL STAKE

Winner: CLASH CHAINNAIGH

R Up: DUARIGLE CLASS

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

Winner: WHY TANYARDALFIE

R Up: ACQUITTED

 


Home IRISH CUP 2018PATSY BYRNE SELECT BITCH STAKEWOODLANDS HOUSE HOTEL IRISH PURSE & EARL OF DUNRAVEN PUPPY STAKEKYLE INVITATIONAL WORKING MEMBERS & BILL CHAWKE IRISH PLATEDERBY BETTINGOAKS BETTINGRESULTS & BETTING TO DATE2016/17 92nd NATIONAL MEETING CLONMEL